• +982122535167

  • ofogh@ofoghit.com

  • رسالت شرق ، کوچه حسینی ، پ 1152

طراحی پورتال‌های سازمانی به طور کلی بر پایه دو هدف صورت می‌پذیرد:

  • ارائه خدمات اطلاعاتی روزآمد به مشتریان و کاربران
  • مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در مؤسسات

فواید طراحی پورتال

یکی از فواید پورتال‌های سازمانی، ارائه ی دید کامل و پنجره ای شفاف از کلیه موارد و جزئیات سازمان و پرسنل به مدیران شرکت می‌باشد. همچنین یک پورتال سازمانی می‌تواند کلیه اطلاعات لازم را به مشتریان و کاربران هدف آن سازمان نیز ارائه دهد. یک پورتال سازمانی همواره می‌تواند زمینه تعامل بین کارمندان و مدیران شرکت را فراهم سازد. معمولا هریک از گروه کاربران پورتال بعد از ورود به سیستم با پنل کاربری مخصوص به خود روبرو می‌شوند. پنلی که در آن دسترسی ها و امکانات مورد نیاز آن گروه کاربری دیده می‌شود. به عنوان مثال پورتال یک دانشگاه را در نظر بگیرید.

در صفحه ورود به این پورتال ها معمولا از شما خواسته میشود تا گروه کاربری خود را انتخاب نمایید. مثلا آیا شما قصد دارید به عنوان دانشجو وارد پورتال شوید یا اینکه از اساتید دانشگاه هستید؟ همچنین برای ورود پرسنل دانشگاه نیز معمولا دسترسی جداگانه ای ارائه می‌گردد.

انواع پورتال

چنانچه بخواهیم پورتال ها را بر حسب چگونگی پاسخگویی به نیاز کاربران دسته بندی نماییم، می‌توانیم پورتال ها را به سه دسته زیر تقسیم بندی نماییم.

  • Business to Business Portal یا پورتال‌های بی تو بی:

این نوع پورتال جهت ارتباط مدیر یا رئسا با نمایندگان و عوامل فروش یک کسب و کار طراحی شده و به عنوان مثال امکاناتی مثل چک کردن موجودی ها، صدور فاکتور، سفارش خرید و سایر موارد مشابه را در اختیار تولید کنندگان، تهیه کنندگان، نمایندگی ها و توزیع کنندگان قرار می‌دهد و این امر به یکپارچه سازی اطلاعات سازمان کمک می‌کند.

  • Business to Customer Portal یا پورتال‌های بی تو سی:

طراحی این نوع از پورتال ها معمولا جهت ارتباط با مشتریان (CRM) صورت می‌پذیرد و اطلاعات وسیعی از کسب کار را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مانند نحوه استفاده از محصول، پرداخت فاکتور ها، سفارش محصولات، ارائه ی نظرات و سایر مواردی که ارتباط یک کسب و کار با مشتریان را بهبود می‌بخشد. معمولا بخش ارتباط کاربر با بخش پشتیبانی مشتریان در این پورتال ها پیش بینی می‌شود. طراحی چنین پورتالی برای سازمان ها و کسب و کارهایی که ارتباط با مشتری برای آنها حائز اهمیت است پیشنهاد می‌گردد.

  • Business to Expert  Portal یا پورتال‌های ایی تو بی  :

پورتال‌های E2B معمولا به پورتال‌های اینترنتی گفته می‌شود و اغلب برای به اشتراگ گذاری اطلاعات یک سازمان با پرسنل و کارمندان طراحی می‌شود. این پورتال ها معمولا مواردی از قبیل گزارش های کاری، اخبار شرکت، اطلاعات فنی و سخت افزاری و اطلاعات داخلی شرکت یا سازمان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پورتال‌های ای تو بی این امکان را به کارکنان یک سازمان می‌دهند تا در قالب یک سیستم چت یا پیغام خصوصی با یکدیگر در ارتباط باشند.

در نوع دیگری از دسته بندی پورتال ها از نظر موضوع کاری به انواع زیر تقسیم بندی می‌گردند :

طراحی پورتال سازمانی (Enterprise Portalاین نوع پورتال ها برای استفاده پرسنل جهت بهبود روند دسترسی افراد به اطلاعات، به اشتراک گذاری اطلاعات و کار و مطالعه بر روی اطلاعات صورت می‌پذیرد.

طراحی پورتال‌های کاربردی  (Application Portal)این نوع پورتال ها عموما ارائه دهنده یا نماینده فروش یک سرویس خاص هستند و به عنوان یک رابط برای استفاده از سرویس مورد نظر عمل می‌کنند.

طراحی پورتال‌های اطلاعاتی (Information Portal) معمولا پورتال‌هایی هستند که برای جمع آوری اطلاعات استاتیک موجود در منابع مختلف استفاده و طراحی می‌شوند.

طراحی پورتال‌های تخصصی (Specialized Portals) به پورتال‌هایی که برای پیشبرد اهدافی خاص طراحی می‌گردند پورتال تخصصی گفته می‌شود. مانند پورتال مهندسی صنایع یا پورتال مشاوره پژوهشی.