• +982122535167

  • ofogh@ofoghit.com

  • رسالت شرق ، کوچه حسینی ، پ 1152

شما به عنوان یک فعال شبکه های اجتماعی به احتمال زیاد از بزرگترین شبکه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر ، لینکدین) و پلت فرم های به اشتراک گذاری عکس و ویدئو (Instagram ، YouTube ، Snapchat) استفاده کرده اید و احتمالا از دیگر شبکه ها مانند Pinterest و Google Plus نیز استفاده می کنید.

اما شبکه های اجتماعی چیزی فراتر از این شبکه های اجتماعی و شبکه های به اشتراک گذاری برتر هستند. چندین نوع شبکه اجتماعی مختلف وجود دارد که افراد به دلایل مختلف از هر کدام از آنها استفاده می کنند.

قبلا به راحتی می شد شبکه ها را بر اساس قابلیت های عملکردی (توییتر برای محتوای کوتاه متنی ، یوتیوب برای ویدیو ، و غیره) دسته بندی کرد، اما دیگر کار راحتی نیست. شبکه های بیشتری به قابلیت های پخش زنده و واقعیت افزوده (augmented reality) دست پیدا کرده اند و قابلیت ها ، امکانات آنها به سرعت در حال افزایش و تغییر است و دسته بندی آنها مشکل تر می شود. (واقعیت افزوده نمایی از یک محیط فیزیکی در دنیای واقعی است که با اطلاعات دیجیتال ادغام شده است.)

شبکه های اجتماعی که گاهی اوقات “شبکه های ارتباطی” نامیده می شوند، به مردم و سازمان ها کمک می کنند تا برای به اشتراک گذاری اطلاعات و ایده ها به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند. این شبکه ها قدیمی ترین نوع شبکه های اجتماعی نیستند، اما جزو شبکه های قدیمی محسوب می شوند. این کانال ها کار خود را با خدمات بسیار ساده شروع کردند. به عنوان مثال، توییتر برای پاسخ به پرسش «چه کاری انجام می دهید؟» (?what are you doing) بود و فیس بوک فقط مختص چند همکلاسی بود.

در حال حاضر و به خصوص از زمان ظهور اینترنت تلفن همراه ، این شبکه ها تقریبا هر جنبه ای از زندگی مدرن را از طریق خواندن اخبار ، به اشتراک گذاری عکس های تعطیلات ، پیدا کردن یک شغل جدید و… تحت تاثیر قرار داده اند.