طراحی وب سایت و سئو

تبلیغات در گوگل به چه صورت انجام می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
گوگل از معروف ترین و محبوب ترین شرکت ها در جهان است. غول تکنولوژی که توانسته کنترل اینترنت را در دست بگیرد. محبوبیت برند آن فقط محدود به یک نام شرکت نیست بلکه به عنوان یک موتور بزرگ جستجو اطلاعات، مشهور است که سایر شرکت ها توان رقابت با آن را ندارند. اما تبلیغات گوگل به چه صورت شکل می گیرد؟
 
گوگل در رویکرد تبلیغاتی خود نیز منحصر بفرد بوده است. این شرکت سرمایه تبلیغاتی خود را در پلت فرم خود شرکت سرمایه گذاری می کند و به ندرت آن را روی بیلبرد ها و یا تلویزیون مشاهده می کنید. اما استراتژی کلی آن و رویکرد متفاوت گوگل نسبت به تبلیغات در سال های اخیر چیست؟
 
در این مقاله نگاهی به مدل کسب و کار موفق گوگل خواهیم انداخت، همچنین مزایای این مدل، استراتژی کسب و کار منحصر بفرد و رویکرد تبلیغاتی آنرا نیز بررسی می کنیم. در نهایت، نگاهی به تغییرات استراتژی گوگل خواهیم داشت و اینکه آیا این شرکت در آینده رویکرد سنتی تر خواهد داشت یا خیر.
 
تاریخچه مدل کسب و کار گوگل
گوگل یک مورد جالب برای مطالعه است، چراکه این شرکت رفتار های متفاوتی نسبت به سایر شرکت های بزرگ تکنولوژی دارد. مدل کسب و کار آنها قطعا ویژگی های آنها را در گذشته دارد. قبل از درک رویکرد تبلیغاتی گوگل، درک مدل کسب و کار این شرکت بسیار مهم و مفید خواهد بود.
 
در حالی که لری پیج ( Larry Page ) و سرگئی برین ( Sergey Brin ) در حال تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه استنفورد بودند شرکت گوگل را تاسیس کردند. با اینکه امروز آنها اکثریت سهام را ندارند ولی هنوز هم حق رای بالایی در تصمیم گیری های شرکت دارند. این شرکت در سال ۲۰۰۴ بصورت عمومی در آمد و به تازگی تحت سازماندهی مجدد شرکت هولدینگ Alphabet Inc در آمده است.
 
ماموریت سازمانی گوگل بر روی “دستیابی به اطلاعات جهانی و قابل دسترس قراردادن و مفید کردن آن برای همه جهان” متمرکز شده است. شعار غیر رسمی گوگل که اغلب ذکر می شود این است “شر نشو”. بیانیه ماموریت یک شرکت یک راه عالی برای شناخت خود شرکت و درک مدل کسب و کار آن است.
 
برخلاف بسیاری از شرکت ها که برای خدمات خود از مردم پول دریافت می کنند، شرکت گوگل اغلب سرویس های خود را بصورت رایگان در اختیار عموم قرار می دهد. سود آنها از سرویس گوگل AdWords و سایر سرمایه گذاری ها تامین می شود. برخی از جدیدترین نوآوری های آنها شامل Google glass , Google car می باشد.
 
در حالی که از زمان شروع تا به حال این شرکت ویژگی های زیادی را ساخته است، اما مدل کسب و کار آنها همچنان به فروش صفحات تبلیغات در خدمات خود می پردازد. در واقع این شرکت ۹۰% از سود خود را از طریق Google AdWords و سایر ویژگی های بازاریابی کسب می کند.
 
بخشی از موفقیت گوگل، به دلیل بهرمند بودن از بودجه قوی در شروع کار است. با وجود اینکه در آغاز، شرکت یک استارتاپ کوچک بود، آنها با کنترل حرف های خود، توانستند بودجه قابل توجه ایی کسب کنند. بودجه قوی به گوگل این اجازه را داد تا به دنبال پیاده سازی استراتژی کسب و کار خود برود، حتی اگر در ابتدا چیز زیادی برای اثبات سودآوری سرمایه گذاران نداشتند.

عضویت در خبرنامه

درباره پیشگامان افق

پیشگامان افق با بکارگیری جدیدترین فناوری ها و  راهکارها در زمینه بهینه سازی وب سایت، افزایش ترافیک سایت و ارتقاء رتبه بندی در موتورهای جستجو همواره در این صنعت جزو برترین ها بوده است . 

برچسبهای محبوب

برچسبی پیدا نشد.

پیشگامان افق

پیشگامان افق با بکارگیری جدیدترین فناوری ها و  راهکارها در زمینه بهینه سازی وب سایت، افزایش ترافیک سایت و ارتقاء رتبه بندی در موتورهای جستجو همواره در این صنعت جزو برترین ها بوده است . 
همواره با ارائه مشاوره و خدمات متنوع در زمینه بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی و فروش از طریق اینترنت به بهبود وضعیت کسب و کار شرکت ها و اشخاص در تمامی زمینه ها نموده و حضور فعال در انجام پروژه ها در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای کاربردی تحت وب داشته است . 

اطلاعات تماس

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 
 

نقشه شرکت

© شهریور 92 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت OFOGHIT محفوظ می باشد .